15 LAT DOŚWIADCZENIA

Infis

Fleet

System monitorowania GPS pojazdów i wsparcia procesów logistycznych, dla firm transportowych, flot handlowych, oraz operatorów logistycznych.

WIĘCEJ

Analyst

15 LAT DOŚWIADCZENIA

Uproszczona wersja Infis Fleet Analyst, na urządzenia z systemami Android oraz iOS. Oferuje ograniczony dostęp do funkcji głównych systemu jak np. raporty.

Infis

GPS

Mobile

WIĘCEJ

15 LAT DOŚWIADCZENIA

Aplikacja na urządzenia z systemem Android, do komunikacji, obsługi zleceń i wymiany danych, np. skanów dokumentów, pomiędzy kierowcą i spedytorem.

Infis

Truck

Communicator

WIĘCEJ

Zdalny odczyt tachografu i kart kierowców

Prawo dotyczące obsługi tachografów cyfrowych, wynikające z rozporządzenia WE nr 561/2006, wymaga, aby przeprowadzać odczyt tachografu cyfrowego co najmniej raz na 90 dni. Odczyt karty kierowcy powinien z kolei następować przynajmniej raz na 28 dni.

System INFIS Fleet Analyst umożliwia poprzez Moduł „Tachograf„ zdalny odczyt tachografu oraz zdalny odczyt kart kierowców. Zaletą rozwiązania jest brak konieczności powrotu pojazdu do bazy w celu odczytania pamięci tachografu oraz kart kierowców poprzez dotychczas wykorzystywane czytniki zewnętrzne. Zdalne pobieranie danych z tachografu to wygodne rozwiązanie, usprawniające procesy logistyczne w przedsiębiorstwie. Ze względu na to, że sczytanie karty kierowcy i danych z tachografu jest wymagane przepisami prawa, należy się liczyć z koniecznością płacenia grzywny w przypadku nieterminowego pobierania danych.

Odczyt tachografu cyfrowego

Sczytywanie tachografu może być wymagane nie tylko co trzy miesiące. Kierowca powinien tego także dokonać, gdy w trwały sposób przekazuje pojazd innemu podmiotowi. Odczyt tachografu należy także przeprowadzić w wypadku stwierdzenia wadliwego funkcjonowania urządzenia, jeśli mimo to jest możliwe pobieranie danych z tachografu cyfrowego. Należy też się tego podjąć, gdy pojazd z tachografem ma być wycofany z użytkowania. Sczytywanie tachografu może być również konieczne, gdy istnieje ryzyko utraty zapisanych danych lub na żądanie uprawnionego organu. W obu tych wypadkach możliwe, że sczytywanie tachografów będzie musiało nastąpić przed upływem regulaminowych 90 dni. Do sczytywania służy specjalny czytnik tachografów cyfrowych i kart kierowców.

Rozwiązania oferowane przez INFIS pozwalają na sprawne sczytywanie tachografu oraz sczytywanie karty kierowcy. Są one proste w obsłudze, tanie i w pełni funkcjonalne. Klienci INFIS mogą liczyć na profesjonalizm i fachowe porady w zakresie wyboru odpowiedniego oprogramowania i oprzyrządowania pozwalającego na sczytywanie karty kierowcy i tachografu.

Odczyt karty kierowcy

W podstawowej wersji systemu użytkownik zleca odczyt danych na żądanie, a dane z tachografu cyfrowego i karty kierowcy pobierane są na serwer INFIS zdalnie bez dalszego udziału użytkownika i/lub przesyłane na podany przez użytkownika e-mail. Wersja rozbudowana modułu zakłada jednorazowe utworzenie przez użytkownika harmonogramu odczytów, dzięki czemu system sam pilnuje, kiedy należy zdalnie pobrać dane, aby zachować ich ciągłość, jednocześnie zachowując ustawowo wymagane terminy zarówno dla danych z tachografu cyfrowego jak i danych z karty kierowcy.

Do uruchomienia procesu zdalnego pobierania, konieczna jest Karta Przedsiębiorstwa, umieszczona w czytniku kart znajdującym się w biurze użytkownika. Po dokonaniu przy jej pomocy zdalnej autoryzacji, szyfrowane dane w sposób całkowicie bezpieczny przesyłane są i zapisywane w postaci podpisanych cyfrowo plików .DDD na serwerze INFIS, z którego możliwe jest ich pobranie na komputer przedsiębiorcy. Pobierane pliki zabezpieczone są przed edycją i zawierają wszelkie wymagane przez Inspekcję Transportu Drogowego dane.

Obecnie system umożliwia zdalny odczyt tachografu cyfrowego z urządzeń poniższych typów:

– Stoneridge od wersji R7.1
– Continental/VDO/Siemens od wersji R1.4a
Zainteresowanych systemami INFIS zachęcamy do kontaktu. Zapewniamy atrakcyjne ceny na nasze usługi i profesjonalną obsługę klienta.

W celu zalogowania do systemu AVL naciśnij przycisk "Zaloguj się"

X